3 წლის მართა ხვედელიძე გარდაიცვალა
სამწუხაროდ, 3 წლის მართა ხვედელიძე, რომელსაც მთელი საქართველო გულშემატკივრობდა გარდაიცვალა.
3 წლის გოგონა მძიმე მდგომარეობაში იყო. ის იაშვილის ბავშვთა კლინიკაში მართვით სუნთქვაზე იმყოფებოდა.
3 თვის წინ მართას დაუდგინდა პორტული ჰიპერტენზია, რის გამოც ორგანიზმში განვითარდა ვარიკოზები, რომელმაც მრავლობითი სისხლდენა გამოიწვია.
12 მარტს მას ჩაუტარდა კარის ვენის შუნტირება, ოპერაციის შემდეგ რეაბილიტაციის პროცესში განუვითარდა სეფსისი, რამაც  ღვიძლის დაზიანება გამოიწვია.
3 წლის მართა ხვედელიძეს სასწრაფოდ ესაჭიროებოდა საფრანგეთში გადაყვანა სპეციალური რეისით, შესაბამისი მკურნალობის ჩასატარებლად, რაც დიდ თანხებთან იყო დაკავშირებული და ოჯახს საკმარისი ფინანსები არ გააჩნდა. საზოგადოება მართას გადასარჩენად გაერთიანდა, თუმცა სამწუხაროდ 3 წლის გოგონა გარდაიცვალა.
🔵 "ჩვენი ბიჭების მდგომარეობა არ გაუმჯობესებულა, ჩემს სისხლშიც დაფიქსირდა "ზარინის" კვალი" - რა ინფორმაციას ავრცელებს დავით ქაცარავა
🔵 "დავეხმაროთ ოჯახს ამ უბედურებასთან ერთად უკანასკნელ გზაზე გაცილება, რომ მოახერხოს" - აშშ -ში ქართველი ემიგრანტი გარდაიცვალა
🔵 "თუ არ იცი, რაზე ლაპარაკობ, როგორ ლაპარაკობ, რისთვის ლაპარაკობ და მაინც ლაპარაკობ, იმ სკამსაც უკვირს, რომელზეც ზიხარ" - გია მურღულია