გენერლებმა გოგავამ და ყურაშვილმა ყველა პარტიული თანამდებობა დატოვეს, ისინი თავს ვალდებულად თვლიან, ომთან დაკავშირებით ნებისმიერ შეკითხვას უპასუხონ - „ნაცმოძრაობა“
გენერლებმა ზაზა გოგავამ და მამუკა ყურაშვილმა ყველა პარტიული თანამდებობა დატოვეს, - აღნიშნულის შესახებ „ნაციონალური მოძრაობის“ განცხადებაშია აღნიშნული.
„2025 წლის 18 თებერვალს გამართულ „ერთიანი ნაციონალური მოძრაობის” პოლიტიკური საბჭოს სხდომაზე გენერალმა გოგავამ და გენერალმა ყურაშვილმა გაგვაცნეს მათი საერთო გადაწყვეტილება, რომ თავს ვალდებულად თვლიან ქართული სახელმწიფოს და ომში დაღუპული გმირების ოჯახებისა და ხსოვნის წინაშე, 2008 წლის ომთან დაკავშირებით უპასუხონ ნებისმიერ შეკითხვას, ნებისმიერ ფორმატში“, - აღნიშნულია განცხადებაში.
„ნაციონალურ მოძრაობაში“ აცხადებენ, რომ გენერლები კომისიაში წარდგებიან ყოველგვარი პარტიული აფილიაციის გარეშე.
ინფორმაციისთვის, 2004-2008 წლებში საქართველოს ოკუპირებულ ტერიტორიებზე შექმნილ ვითარებასა და 2008 წლის აგვისტოს ომზე პარლამენტის საგამოძიებო კომისია, დღესაც იმსჯელებს.