ირაკლი მეზურნიშვილი სერბეთში ვიზიტზე: ძალიან მნიშვნელოვანია, რომ სულ მალე დაინიშნება პირდაპირი ფრენები ბელგრადიდან თბილისის მიმართულებით. ეს ხელს შეუწყობს ტურიზმის განვითარებას
საქართველოს საპარლამენტო დელეგაციამ სერბეთში ვიზიტი დაასრულა. დელეგაციის წარმომადგენლები შეხვდნენ როგორც კოლეგებს, ასევე სერბეთის საგარეო საქმეთა მინისტრს. მხარეებმა საგარეო კურსსა და დიპლომატიურ ურთიერთობებზე ისაუბრეს.
„შევხვდით ჩვენს კოლეგებს როგორც თავდაცვის სფეროში, ისე განათლების სფეროში. ასევე ინტენსიური შეხვედრები იყო ეკონომიკის მიმართულებით. ჩვენ გვაქვს პოტენციალი, რომ გავზარდოთ ბრუნვა ერთმანეთში, ვაჭრობა. ასევე, ძალიან მნიშვნელოვანია, რომ სულ მალე დაინიშნება პირდაპირი ფრენები ბელგრადიდან თბილისის მიმართულებით. ეს ხელს შეუწყობს ტურიზმის განვითარებას.
ძალიან მნიშვნელოვანი იყო თავდაცვის კომიტეტის თავმჯდომარესთან შეხვედრა. ჩვენ გავცვალეთ სიტუაცია, თუ რა ხდება და როგორი მდგომარეობაა საქართველოში. ასევე, სერბეთში“, - განუცხადა „ქრონიკას“ დარგობრივი ეკონომიკისა და ეკონომიკური პოლიტიკის კომიტეტის თავმჯდომარის პირველმა მოადგილე, უმრავლესობის დეპუტატმა ირაკლი მეზურნიშვილმა.
საქართველოს ელჩი ჩინეთში - საქართველო აღმოსავლეთსა და დასავლეთს შორის დამაკავშირებელ დერეფანს წარმოადგენს, რაც ქვეყანას სტრატეგიულ მნიშვნელობას ანიჭებს და მის მიმართ ინტერესს ზრდის
საქართველოს ელჩი ჩინეთში
თურნავა: საქართველოსა და ჩინეთს შორის ისტორიულად კარგი ურთიერთობები არსებობს, ბოლო დროს გაზრდილი ეკონომიკური ურთიერთობების ფონზე ჩვენი ფინანსური სექტორების ურთიერთობაც უნდა შეესატყვისებოდეს ამ მზარდ დონეს