„ნაცმოძრაობა უნდა აიკრძალოს, ყველა „ნაცს“ უნდა აეკრძალოს პოლიტიკასა და მედიაში და საჯარო სამსახურებში მუშაობა“ - სვიმონ ჯანგულაშვილი
„ნაციონალური მოძრაობა უნდა აიკრძალოს. ყველა ნაცს უნდა აეკრძალოს პოლიტიკასა და მედიაში და საჯარო სამსახურებში მუშაობა“ - წერს საზოგადოება ქართულის თანადამფუძნებელი, დიროჟორი სვიმონ ჯანგულაშვილი და პარლამენტის საგამოძიებო კომისიის სხდომის ვიდეოს აზიარებს.
„გვარამია-ხოშტარია-ჯაფარიძე ნაცები… მათთვის იბრძვით, „ევროპა გვინდაო“ - ისტერიკაში ხართ და ამ ნაცებისთვის იბრძვით, ამდენი დანაშაულის ჩამდენი “ოპოზიციისთვის”, სისხლიანი, ანტი-ქართველი მონსტრებისთვის… იმიტომ რომ, ნაცები ხართ. კი, თქვენ ყველანი - ასმერაღამდენიღაცე დღეს ღნავილით მოპროტესტეები, რეჟისორები, დირიჟორები, მსახიობები, მუსიკოსები, ვაი და ნამდვილი პოეტ-მწერლები, “ოლეები”, ისტერიული ტყაჭები - ყველანი ნაცები ხართ, რადგანაც იბრძვით და „აჯანყდით” ე.წ. ოპოზიციისთვის, ანუ - ნაცებისთვის… ხელახალი არჩევნები კი არა, აღარაფერი გეღირსებათ თქვენ… ხალა ეს ნაცებიც და თქვენც, ვითომ ხელისუფლებას, სინამდვილეში კი, სამშობლოს სჯით - აკარგინებთ მას ევროპასთან სიახლოვეს.
მანიპულაციებით, დასავლელ პოლიტიკოსებთან ძრომიალით იზოლაციაში აქცევთ სამშობლოს და თან უტიფრად ამას მთავრობას აბრალებთ. ნაცები ხართ. გვარამიები ხართ ყველანი, ოქრუაშვილები, ადეიშვილები, კეზერაშვილები, მერაბიშვილები, ახალაიები, მეგისქარდავები და ლაშაბუღაძეები ხართ ყველანი! მკვლელები და გამყიდველები! მსხვერპლი გინდათ, რომ მერე იმ მსხვერპლით ამოაბრუნოთ სამშობლო და გაამეფოთ „ოპოზიცია“, ანუ ნაცები.
ნაცებო! აი ამ ხალხის ცოდვა არ გაგახარებთ არასდროს! ნაციონალური მოძრაობა უნდა აიკრძალოს. ყველა ნაცს უნდა აეკრძალოს პოლიტიკასა და მედიაში და საჯარო სამსახურებში მუშაობა. ეს რომ გაეკეთებინა ხელისუფლებას 2013-ში კოჰაბიტაციის ნაცვლად, ახლა ბევრად კარგად ვიცხოვრებდით! - წერს ჯანგულაშვილი ფეისბუკის საკუთარ გვერდზე.