მიქანაძე საგამოძიებო კომისიაზე: კიდევ ერთხელ დასტურდება, რომ მაშინდელი ხელისუფლება კონკრეტულ სიტუაციებში მოქმედებდა ჩვენი ქვეყნისა და საზოგადოების ინტერესების საწინააღმდეგოდ
„კიდევ ერთხელ დასტურდება, რომ მაშინდელი ხელისუფლება კონკრეტულ სიტუაციებში მოქმედებდა ჩვენი ქვეყნისა და საზოგადოების ინტერესების საწინააღმდეგოდ“, - ამის შესახებ მმართველი გუნდის წევრმა გივი მიქანაძემ დროებითი საგამოძიებო კომისიის სხდომებზე საუბრისას განაცხადა.
მისი თქმით, სხდომების დროს გამოვლინდა, თუ რამდენად მნიშვნელოვანი იყო ამ საგამოძიებო კომისიის შექმნა.
„ცალსახად გამოვლინდა, რომ კონკრეტული ფაქტები, რომელიც ეხებოდა ბიზნესის რეკეტს, ხოლო შემდგომში 2008 წლის რუსული აგრესიის ფაქტებს, გამოვლინდა კონკრეტული პირების მხრიდან გადადგმული ის ნაბიჯები, რომელიც მარტივად რომ ვთქვათ უპასუხისმგებლობა იყო, თუ არა დანაშაულებრივი ხასიათის.
შესაბამისად, კიდევ ერთხელ დასტურდება, რომ მაშინდელი ხელისუფლება კონკრეტულ სიტუაციებში მოქმედებდა ჩვენი ქვეყნისა და საზოგადოების ინტერესების საწინააღმდეგოდ. ეს კიდევ ერთხელ ადასტურებს, თუ რამდენად მნიშვნელოვანი იყო ამ საგამოძიებო კომისიის შექმნა“, - აღნიშნავს მიქანაძე.