იტალიურმა უმსხვილესმა გამოცემამ, გავრცელებული დეზინფორმაციის გამო, ExclusiveTV-ს პროტესტის შემდეგ ბოდიში მოიხადა
რამდენიმე კვირის წინ, ჩვენს მკითხველს, ერთი ძალიან უსიამოვნო ფაქტის შესახებ მივაწოდეთ ინფორმაცია. საუბარია, იტალიის ყველაზე მსხვილ სპორტულ გამოცემა Stadio-Corriere dello sport-ში დაბეჭდილ სტატიაზე, რომელიც ხვიჩა კვარაცხელიას ეძღვნებოდა. სტატიაში მძიმე დეზინფორმაცია იყო გასული. კონკრეტულად კი, იკითხებოდა, რომ საქართველო არის "დიდი დედა რუსეთის ნაწილი, რომელიც ჯერ ისევ კრემლის ორბიტაზეა".
ჩვენ სასწრაფოდ გავუგზავნეთ აღნიშნულ სპორტული გამოცემის რედაქციას წერილი, სადაც შესაძლებლობის ფარგლებში დეტალურად ავუხსენით, რომ საქართველოს რესპუბლიკა დამოუკიდებელი სახელმწიფოა, რომელმაც დამოუკიდებლობა 1991 წელს დაიბრუნა 70-წლიანი კომუნისტური წყობის შემდეგ. მიმდინარე წელს კი იტალიამ და საქართველომ დიპლომატიური ურთიერთობების 30 წლის იუბილე ოფიციალურად აღნიშნეს.
წინა სტატიაში შეგპირდით, რომ აუცილებლად მოგახსენებდით, თუ როგორ განვითარდებოდა მოვლენები და რა პასუხს გაგვცემდა, აღნიშნული სპორტული გამოცემის რედაქცია. გამომცემლობიდან ამომწურავი პასუხი მივიღეთ. თავდაპირველად, დირექტორმა ივან ძაძარონიმ გვიპასუხა:
• ელექტრონულ ფოსტაზე მოსული პასუხი დასათაურებული იყო, შემდეგნაირად: ბოდიში
ძვირფასო ნინა, ვწუხვარ. ძალიან სერიოზული შეცდომაა, რომელსაც ვიმედოვნებ, რომ მალე გამოვასწორებთ, რადგან კორესპონდენტის გაგზავნას ვაპირებთ საქართველოში კვარას შესახებ მასალის მოსამზადებლად. ვრჩები თქვენს განკარგულებაში.